Máme kupce

Našli jste kupce? Podívejte se, jaký je další postup

Po úspěšné prohlídce nemovitosti Vám vypracujeme rezervační smlouvu a tím si společně necháme potvrdit opravdový zájem kupujícího. 

Kupující po podpisu rezervační smlouvy uhradí rezervační zálohu.

V případě že:

-kupující hradí za nemovitost z vlastních     zdrojů  - poradíme Vám jak pokračovat dál.

-kupující hradí za nemovitost   prostřednictvím úvěru :

- návrhy smluv

- odhad nemovitosti

- spolupráce s finančním poradcem atd.

Budete potřebovat: Kupní smlouvu a Smlouvu o Úschově prostředků s úschovou prostředků. Nemáte svého advokáta, můžete využít služeb našeho advokáta online, který Vám vše připraví za výhodnou cenu.

 Vždy doporučujeme úschovu prostředků u advokáta, notáře nebo banky. Jedná se o speciální účet u nestranného odborníka, který zaručí, že peníze opravdu dostanete a to za předem jasně stanovených podmínek.  

Jaké další kroky jsou potřeba?

K přepisu nemovitosti musíte ze zákona předložit kupujícímu průkaz energetické náročnosti budovy, zkráceně PENB, pokud nebyla vaše nemovitost postavena před rokem 1948 a od té doby na ní neproběhly závažné úpravy. V případě, že bydlíte v bytě, obraťte se na předsedu vašeho SVJ, který by měl PENB k budově mít. Pokud nevíte na koho se obrátit, kontaktujte nás, PENB pro vás rádi online zařídíme.

Kupní smlouvu a návrh na vklad do katastru nemovitostí vám advokát nebo notář vytvoří v potřebném množství vyhotovení, každá ze zúčastněných stran dostane jedno. Pokud kupující financuje nemovitost úvěrem, jedno vyhotovení bude potřeba i pro banku a jedno pro katastrální úřad.

Úředně ověřený podpis získáte na poště

Katastrální úřad se postará o převod nemovitosti na nového majitele. Žádostí je Návrh na vklad do Katastru Nemovitostí spolu s jedním vyhotovením Kupní smlouvy. Smlouva pro katastr musí mít úředně ověřené podpisy všech zúčastněných stran. Podpis vám ověří kterákoliv pošta, matrika, nebo notář.

Ve lhůtě cca. 21 až 30 dnů proběhne přepis nemovitosti a až poté uvolní vybraný subjekt (advokát, notář, banka) peníze z úschovy. To je také moment, kdy novému majiteli nemovitost předáte. Z naší dlouholeté zkušenosti nedoporučujeme předávat nemovitost dříve, než je na Katastru přepsaná!

Vy máte peníze za prodej své nemovitosti, kupující má novou nemovitost, a pokud jste se drželi našeho návodu, jsou zajisté všichni spokojeni.